logo kyocera łódź
main main main

Kyocera Ecosys

kyocera ecosys Firma KYOCERA Document Solutions została założona w 1959 roku, a jej stałą misją jest łączenie rozwoju technologii informatycznych, innowacji i ekologii. W 1992 roku Kyocera jako pierwsza firma na świecie opracowała system do tradycyjnych drukarek laserowych, w którym nie stosuje się kaset z tonerem.
Technologia ECOSYS ma bezpośredni i wszechstronny wpływ na ekologię. W technologii ECOSYS wykorzystuje się opatentowany silikonowy amorficzny bęben drukarki oraz inne elementy o przedłużonej trwałości, dzięki czemu wymaga tylko jednego materiału eksploatacyjnego — samego tonera, a nie kosztownego systemu kaset. Jednak ECOSYS to nie tylko mechanika. To zasada, która powstała na podstawie pewnej koncepcji. Przy projektowaniu drukarek firma Kyocera skupia się na trzech czynnikach: ECOnomia, ECOlogia i SYStem druku.
kyocera ecosys
ECOnomia + ECOlogia + SYStem druku = ECOSYS

ECOnomia

kyocera ecosys ekonomiaNajniższy w klasie współczynnik TCO (Total Cost of Ownership) uwzględniający całkowite koszty eksploatacji urządzenia . Technologia ECOSYS pozwala znacząco zredukować koszt wydruku poprzez rozdzielenie kasety z tonerem od modułu bębna. Co więcej, zastosowanie wysokowydajnych tonerów i modułów bębna oraz utrwalacza również istotnie wpływa na ekonomię użytkowania urządzeń Kyocera.

ECOlogia

kyocera ecosys ekologiaOpracowana przez firmę Kyocera technologia silikonowego amorficznego bębna drukarki oraz tonera „Ecotone” zawierającego małe cząsteczki ceramiczne stale polerujące i odświeżające bęben pozwalają na osiągnięcie bardzo dużych nakładów bez konieczności wymiany tego podzespołu. Trwały bęben ECOSYS umożliwia wykonanie do 5 razy więcej wydruków niż porównywalne produkty konkurencji. W konsekwencji drukarki Kyocera nie tylko charakteryzują się najniższym kosztem wydruku 1 strony, lecz również ich eksploatacja przynosi zdecydowanie mniejszą ilość odpadów.

SYStem druku

kyocera ecosys system drukuDrukarki i kopiarki firmy Kyocera oprócz faktu, że zapewniają wysoką wydajność i jakoś wydruków, cechują się dużymi możliwościami rozbudowy oraz personalizacji w zależności od preferencji użytkownika. Produkty ECOSYS można wzbogacać o szeroką gamę podajników papieru i funkcji, dzięki czemu mogą rozwijać się razem z firmą użytkownika i jego rosnącymi potrzebami.